3 Bed Middle Floor Apartment in Estepona i Estepona, Leilighet
Leilighet

Nyoppført leilighet Ayana Estepona til salgs i Estepona

Ayana Estepona tilbyr leiligheter for salg i et eksklusivt feriested med havutsikt. Dette anlegget kombinerer moderne design med høy kvalitet og en avslappet middelhavsstil. Beliggende i et sikkert og velholdt område, har leiligheten nærhet til strender, golfbaner og andre fasiliteter på Costa del Sol. Boligene er klare for innflytting. Dette er et praktisk utgangspunkt for å utforske Estepona og omegn.

€965 000 - €1 065 000
3
Soverom
2
Bad
135-141 m²
Boareal
Fra €965 000
Pris fra
0,8 km
Avstand til strand
Innflytningsklar
Byggestatus

Profilanalyse

Område

Ayana Estepona ligger i gangavstand til stranden og sentrum av Estepona. Denne beliggenheten gir enkel tilgang til lokale butikker, restauranter og offentlig transport. Motorveien som ligger nærme er en ulempe. Beliggenheten er egnet for de som ønsker å kombinere strandliv med byliv.

Planløsning

Leilighetene i Ayana Estepona er designet for komfortabelt opphold med fokus på praktisk funksjonalitet. Romslige planløsninger og moderne fasiliteter gjør dem egnet for både fastboende og feriegjester. De har 3 soverom og 2 bad, noe som gir tilstrekkelig plass for familier eller par.

Byggestatus

Ayana Estepona er et ferdigstilt prosjekt, slik at kjøpere kan flytte inn umiddelbart. Bygningene er oppført i henhold til moderne standarder og tilbyr energieffektive løsninger. Leilighetene er utstyrt med klimaanlegg og smarthus-systemer.

Viktig å vite

Ayana Estepona er et luksuriøst prosjekt, men man bør være oppmerksom på at støy fra motorveien kan påvirke opplevelsen. Dette prosjektet har ikke umiddelbar nærhet til naturområder, men tilbyr tilgang til felles fasiliteter som svømmebasseng og hager.

Livsstil & Omgivelser

Ayana Estepona kan være et passende valg for de som ønsker en moderne leilighet med enkel tilgang til stranden og byens fasiliteter. Dette kan være spesielt attraktivt for de som ønsker å kombinere ferieopphold med muligheten til å bo permanent i Spania. Familier med barn kan dra nytte av de mange skolene og parkene i området. Pensjonister som ønsker en aktiv livsstil med nærhet til helsetjenester og sosiale aktiviteter, vil også finne Ayana Estepona interessant. Det er likevel viktig å vurdere støyen fra motorveien og om dette vil påvirke livskvaliteten.

Kvalitet & Standard

Leilighetene i Ayana Estepona er ferdigstilt med materialer av høy kvalitet. Kjøkkenet er utstyrt med integrerte hvitevarer og moderne overflater. Badene har moderne armaturer og stilfulle detaljer. Store vinduer og skyvedører sørger for rikelig med naturlig lys. Trådløse smarthus-systemer er inkludert som standard, noe som gir ekstra komfort og sikkerhet. Utendørsområdene er også godt vedlikeholdt med tropiske hager og flere svømmebassenger.

Omgivelser & Livsstil

Pris & Tilgjengelighet

Leilighetene i Ayana Estepona er tilgjengelige fra €985 000 til €1 065 000. Disse prisene gjenspeiler de høye kvalitetsstandardene og fasilitetene som tilbys. Prisene varierer avhengig av størrelse, beliggenhet og utsikt. Hver leilighet har 3 soverom, 2 bad og et boareal på 130 m², samt en tomt på 80 m².

€965 000
Pris fra
3
Soverom
2
Bad

Omgivelser & Livsstil

Ayana Estepona tilbyr en kombinasjon av byliv og strandliv. Hverdagen her kan inkludere morgenturer langs Playa del Padron, som ligger mindre enn 700 meter unna. De mange restaurantene og kafeene i nærheten gir muligheter for sosiale sammenkomster og avslapning. Området er egnet for både familier og par som ønsker en aktiv livsstil med enkel tilgang til fasiliteter. Selv om motorveien ligger i nærheten, gir beliggenheten rask tilgang til andre byer og flyplasser.

Beliggenhet & Området: Estepona

Nærområdet & Tilgjengelighet

Ayana Estepona ligger i et område med god infrastruktur og mange fasiliteter. Avstandene til butikker, restauranter og skoler er korte, noe som gjør hverdagen praktisk. Málaga internasjonale lufthavn ligger omtrent 50 minutter unna, noe som gjør det enkelt å reise til og fra eiendommen. Området er kjent for sin attraktive marina og tradisjonelle gamleby. Det er også flere golfbaner i nærheten, noe som gjør det til et populært valg for golfentusiaster.

Kart & Område

Kartet viser Ayana Esteponas beliggenhet i Estepona, med nærhet til stranden og sentrum. Den viser også avstanden til viktige fasiliteter som supermarkeder, sykehus og golfbaner. Motorveien ligger i nærheten, noe som gir rask tilgang til andre byer.

Oceanfront room with balcony, stunning sea view, and private dock access.
Områdeguide: El Padron Estepona

Kommunikasjon & Fasiliteter

La Rada 0,8 km
Gibraltar (GIB) 36 km
Malaga-Costa del Sol (AGP) 64 km

Ayana Estepona ligger gunstig plassert i forhold til viktige fasiliteter. Playa del Padron ligger 687 meter unna, mens Playa de Punta Plata ligger 909 meter unna. Málaga lufthavn ligger 37 km unna. Nærmeste supermarked ligger 878 meter unna, og nærmeste sykehus ligger 3 km unna. For golfentusiaster ligger Club de Golf El Coto de la Serena 4,4 km unna.

Kilde: CTAN, Overpass/OSM

Natur & Klima

3848
Soltimer
5
Badesesong (mnd)
15m
Høyde over havet
19.2°C
Gjennomsnittstemperatur
1.9%
Helning til stranden

Estepona har et behagelig klima med en gjennomsnittlig årstemperatur på 19,2°C. Området har over 3848 soltimer i året, noe som gir lange og lyse dager. Bade-sesongen varer i omtrent fem måneder, når vanntemperaturen er over 20°C. Ayana Estepona ligger 15 meter over havet, noe som gir en svak helling ned mot stranden. Dette gir en fin balanse mellom nærhet til sjøen og beskyttelse mot eventuelle flom.

Kilde: Open-Meteo

Strender & Fritid

Strender & Kyst

  • La Rada 0,8 km
  • Playa del Angel 1,6 km
  • Playa del Cristo 2,4 km
  • Playa de Punta Plata 2,5 km
  • Playa del Padron 3,9 km
  • Play Costa Natura (Nudist) 4,5 km

Golfbaner

  • Azata Golf 5,1 km
  • Estepona Golf 6,2 km
  • Golf Academy Albayt Resort 6,4 km
  • Club de Golf El Coto de la Serena 7,6 km

Estepona har flere strender med Blått Flagg, som indikerer høy kvalitet og renhet. La Rada og Playa del Cristo er populære valg. For golfentusiaster er det flere golfbaner i nærheten, inkludert Azata Golf og Estepona Golf. Området har også mange sportsfasiliteter, inkludert Better Bodies og Centro Deportivo José Ramón de la Morena. Dette gir gode muligheter for en aktiv og sunn livsstil.

Regionens beliggenhet

Ayana Estepona ligger i Estepona, en by som er kjent for sin marina og gamleby. Estepona ligger mellom Marbella og Sotogrande, og tilbyr en roligere atmosfære enn Marbella, men med like god tilgang til fasiliteter og attraksjoner. Sotogrande er kjent for sine eksklusive golfbaner og marina, og ligger en kort kjøretur unna.

Prosjektdetaljer

Prosjekt Ayana Estepona
By Estepona
Region Costa del Sol
Pris fra €965 000
Soverom 3
Bad 2
Boareal 135 - 141 m²
Pris per m² €7 148 / m²
Tomtestørrelse 53 m²
Areal Costa del Sol
Terrasse 68 - 111 m²
Parkering Ja
Hage Ja
Svømmebasseng Ja
Ferdigstillelse 2024
Utbygger Asset Folio
Matrikkelreferanse 0645611UF1304N0001UM
Energimerke B
Publisert 2026-05-11

Ref: CS659491

Sammendrag

  • Leiligheter med 3 soverom og 2 bad
  • Ferdigstilt prosjekt, klar for innflytting
  • Felles svømmebasseng, inkludert innendørsbasseng
  • Nærhet til stranden og sentrum av Estepona
  • Moderne fasiliteter og høy kvalitet

Regional sammenligning

Sammenlignet med andre prosjekter i Estepona, som Atalaya Emotions (fra €720 000), Brisas del Mar (fra €730 000) og Mala Kai Estepona (fra €725 000), ligger Ayana Estepona i et høyere prissegment. Dette gjenspeiler den eksklusive beliggenheten og de mange fasilitetene som tilbys. Ayana Estepona tilbyr også en mer sentral beliggenhet med nærhet til både stranden og byen, mens andre prosjekter kan ligge mer tilbaketrukket. Støyen fra motorveien er en viktig forskjell som må vurderes.

Ofte stilte spørsmål Om dette prosjektet Ayana Estepona

Er støyen fra motorveien virkelig et problem?
Motorveien ligger i nærheten og kan generere støy. Det anbefales å besøke stedet for å vurdere støynivået personlig.
Hvordan er transportmulighetene fra Ayana Estepona?
Estepona har gode bussforbindelser. Malaga lufthavn ligger ca. 50 minutter unna med bil.
Hvilke smarthus-funksjoner er inkludert?
Leilighetene er utstyrt med trådløse smarthus-systemer for styring av lys, varme og sikkerhet.
Hvordan er potensialet for utleie av leiligheten?